Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

A kemény víz káros hatásai

A kemény víz leginkább a csõvezetékeket veszélyezteti, csak idõ kérdése és a lerakódástól a víz nyomása lecsökken az egész csõrendszer tönkremegy, eldugul és a teljes hálózatot ki kell cserélni. A vízkõ nemcsak a csövek és csapok belsõ részein válik ki, hanem a mosdók és fürdõkádak felületén is, amelytõl azok elveszítik fényüket és elszínezõdnek. A keverõcsapok gyakran elromlanak, a zuhanyrózsák eltömõdnek.
A betonkemény vízkőréteg bevonja a melegvizes bojlerek, mosó és mosogatógépek fűtõszálait, aminek következtében több idõ és energia szükséges ahhoz, hogy a hõátadás megtörténjen, a fűtõrendszerek hatásfoka romlik. 

A kemény víz veszélyezteti:
- A vizet használó háztartási berendezéseket
- Csővezetékeket, csapokat
- Kazánt
- Légkondícionálókat
- Hőcserélőket
- És nem utolsósorban pénztárcánkat

Minél keményebb a víz, annál több mosószert kell használnunk, hogy a kívánt tisztító hatást elérjük, mivel a kemény víz esetén a mosószernek elõször a keménységet kell közömbösíteni, s csak azután képes tisztító hatást kifejteni.

A vízkő egy betonkemény szigetelő anyag minek következtében a fűtőrendszerek hatásfoka romlik, azaz „szerencsétlen” gépünknek tovább tart felmelegítenie a fűtőszálat, ami később a sárga csekkeken köszön vissza. Bizony nem is gondolná az ember, mennyi energiát megspórolhat egy vízkőmentes fűtőszállal! Gépeink hosszabb élettartammal és kevesebb karbantartási költséggel is meg fogják hálálni a kemény víz elleni küzdelmünket.
 

A túl sok mosószer, vízkőoldó vegyszer használata környezetkárosító és sok pénzbe kerül, ezért egyszerűbb és olcsóbb megoldás, ha nem a már meglévõ vízkő ellen harcolunk, hanem meggátoljuk annak kialakulását.