De milyen szennyeződések fordulhatnak elő a vízben?
- Szilárd szennyező anyagok: rozsda, homok, szálas anyagok, amelyek az ivóvíz színére és ízére is befolyással vannak.
- Szerves szennyeződések: az ipari, mezőgazdasági tevékenységek által kerülnek a folyókba, tavakba, amelyek az ivóvíz előállításának forrásai.
- Klór, klórozott szénhidrogén-származékok: a víz fertőtlenítésével megakadályozható, hogy káros mikrobiológiai folyamatok induljanak meg a víz útja során a hálózatban, amelyhez leginkább klórgázt használnak.
- Növényvédőszerek: főként mezőgazdasági tevékenységek során a felszíni vagy felszín alatti vízforrásba történt bemosódás eredményeképpen kerülhetnek a vízbe a növényvédő szerek.
A szennyeződések elkerülése érdekében érdemes vízszűrőt használni, hiszen kiszűri az elszíneződést okozó anyagokat, az oldott szerves szennyező anyagokat, valamint a műtrágya, vagy a növényvédőszer származékokat. Emellett eltávolítja a klórt, klórszármazékokat és korlátozott mértékben a nehézfémeket is. Nem utolsó sorban pedig meggátolja a baktériumok, gombák, vírusok elszaporodását.
Azonban fontos kiemelni, hogy a különböző problémákhoz különböző típusú szűrőbetétet szükséges alkalmazni, hogy az adott problémát a lehető legmegfelelőbben kezeljük.
Ha segítségre van szükséged a megfelelő szűrőbetét kiválasztásához, keress minket bizalommal!